تبلیغات
کاملترین بانک مقالات فارسی آسیب شناسی گفتار و زبان - حضور گفتار درمان‌ها در برنامه پزشک خانواده ضروری است

دبیر انجمن صنفی گفتار درمانی ایران گفت: گفتار درمان‌ها در پزشک خانواده دیده نشده اند. در صورت مشارکت گفتار درمان‌ها در پزشک خانواده علاوه بر خدمات به خانواده‌ها مشکل اشتغال گفتار درمان‌ها نیز برطرف می‌شود.

رضا پیرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به اینکه با توجه به اجرای طرح پزشک خانواده در سراسر کشور اظهارداشت: بسیار مناسب است تا گفتار درمان‌ها نیز برای ارائه خدمات به خانواده‌ها در این طرح گنجانده شوند زیرا برای تکمیل تیم‌های پزشک خانواده بسیار ضروری است تا از گفتاردرمان‌ها در مسیر پیشگیری از عارضه‌های بیماری‌ها و در نهایت درمانی بهره برد.

وی با اشاره به نگاه سلامت‌محوری در طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع حضور گفتار درمان‌ها را بسیار ضروری دانست و افزود: با توجه به گسترش مشکلات اختلالات گفتاری و زبانی بسیار ضروری است تا گفتار درمان‌ها نیز در تیم‌های پزشکی طرح پزشک خانواده حضور داشته باشند.


پیرهادی با اشاره به مشکلات عدیده‌ای که باعث شده است تاکنون رشته گفتار درمانی در بین اکثر خانواده‌ها هنوز ناشناخته ماند، تصریح کرد: حضور گفتار درمان‌ها در تیم‌های طرح پزشک خانواده جدا از ارائه خدمات مناسب به خانواده‌ها می‌تواند باعث اشتغال‌زایی گفتاردرمان‌ها نیز شود.

دبیر انجمن صنفی گفتار درمانی ایران بیان داشت: با حضور گفتار درمان‌ها در طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع این طرح به صورت حرفه‌ای روند خود را برای تکمیل تیم پزشکی کامل خواهد کرد و اثرگذاری مناسب‌تری نیز در حوزه نگاه سلامت‌محوری در این طرح صورت خواهد پذیرفت.

پیرهادی خاطرنشان کرد: انجمن صنفی گفتار درمانی ایران درخواست خود را برای آمادگی حضور گفتار درمان‌ها در تیم‌های پزشک خانواده و نظام ارجاع را اعلام کرده است.نقل از انجمن گفتار درمانی ایران

   


نظرات()

بانک مقالات آسیب شناسی گفتار و زبان

رسول علیدوستی - مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان